230312-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal avseende Husarkitekt för Landskrona citadell, Gråen och Tycho Braheminnena på Ven
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende Husarkitekt för Landskrona citadell, Gråen och Tycho Braheminnena på Ven
BeskrivningHusarkitekten är rådgivare åt SFV i förvaltningen och ska medverka till att de arkitektoniska, konstnärliga, antikvariska och tekniska synpunkterna tillgodoses och ska med sin särskilda kompetens säkerställa att kontinuitet och kvalitet uppnås i den löpande omvårdnaden objekten. Se Ansökningsinbjudan för mer information. Objekten är belägna i Landskrona respektive på ön Ven i Öresund.
Intern identifierare0665/26
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000