Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Kvalitetsmätning ombord på Pågatåg, Regionbuss och Stadsbuss.
Referensnummer: 151/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342310 Kundundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
För att tillgodose kundernas krav på hög service och kvalitet under sin resa med Skånetrafiken genomförs kontinuerligt kvalitetsmätningar. Uppdraget omfattar att genomföra kvalitetsmätningarna ombord på Skånetrafikens tre (3) trafikslag: Pågatåg, Regionbuss och Stadsbuss, där ett urval av kunderna svarar på frågeformulär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen