230358-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Umeå – DIS Byggledare Byggnadsverk till vägprojekt, Västerbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUmeå – DIS Byggledare Byggnadsverk till vägprojekt, Västerbotten
BeskrivningAvrop av Bygg- och projektledare väg/järnväg – Dynamiskt inköpssystem (DIS), 7980, Byggledare Byggnadsverk. Uppdraget avser byggledning byggnadsverk för projekt i Västerbotten.
Intern identifierareKOM-420084
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUmeå – DIS Byggledare Byggnadsverk till vägprojekt, Västerbotten