230418-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Släckt kalk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalk
Referensnummer: 0434/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24213000 Släckt kalk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva leveranser av finmald kalksten samt släckt kalk till Renovas avfallskraftvärmeverk på Sävenäs.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kalkstensmjöl
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44921000 Kalksten och gips
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enbart kalkstensmjöl
Släckt kalk
Del nr: 2