230432-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussresor
Referensnummer: EUI 21 052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Göteborgs universitet använder sig av hyrda bussresor (buss inklusive förare) vid en mängd olika tillfällen, allt från transporter till och från olika evenemang som konferenser och kortare dagsturer, till längre resor inom Sverige eller utomlands.
Upphandlingen består av ett anbudsområde: Göteborgs universitet i sin helhet (dvs. samtliga institutioner/avdelningar/enheter som ingår i Göteborgs universitet).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen