230445-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning Kundtjänst
Referensnummer: FB2018-3103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Familjebostäder vill teckna avtal med en leverantör för bemanningstjänster, dvs. inhyrd personal till vår Centrala kundservice. Här ingår uppgifter som att ta emot inkommande samtal via telefon samt att sköta administrativa uppgifter som tillkommer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342300 Kundservice, 79600000 Rekryteringstjänster, 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen