2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemdemo nollutsläpp E6 Kapacitet tpl V Klagstorp – Petersborg
Beskrivning: Trafikverket ska bygga ett tredje körfält mellan trafikplatserna V Klagstorp och Petersborg, söder om Malmö.
Intern identifierare: KOM-419335
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Systemdemo nollutsläpp E6 Kapacitet tpl V Klagstorp – Petersborg