230460-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster administration
Referensnummer: UPP-2020/075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster inom administration till Huddinge kommun, Botkyrka kommun Tyresö kommun, Värmdö kommun, Haninge och Nynäshamns kommun, Tornberget AB samt Huddinge samhällsfastigheter och kommunbolag enligt Anbudsinbjudan. Bemanningstjänster inom ekonomi, HR, personal, kansli, IT mm, se upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 75200000 Samhällstjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bemanningstjänster inom adrministration