Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konkurrensutsättning av DIS Tekniska konsulter 28086, VA-TEKNIK: Förstudie digitalisering av ledningsnät
Referensnummer: SEAB 2021/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Tekniska konsulter 28086, VA-TEKNIK. Förstudie digitalisering av ledningsnät.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen