230488-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av DNA Analyskit
Referensnummer: A263.956/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av DNA Analyskit till polisen NFC.
Upphandlingen omfattar:
— Kvantifieringskit,
— Amplifieringskit.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Multiplex STR kit
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde för Multiplex STR kit (Amplifieringskit).
DNA Quanitification kit
Del nr: 2
Anbudsområde 2 omfattar DNA Quantification kit (Kvantifieringskit).