230611-2018 - ResultatSverige-Västerås: Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bageri
Referensnummer: DU-UPP18-0093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15612000 Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på Bageriprodukter.
Aktuell upphandling.
Upphandlingen avser ramavtal på Bageriprodukter i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten avseende livsmedel till kök/bageri i Region Västmanland.
Leverans ska gå till Västmanlands sjukhus i Västerås (en leveransadress med ett stopp).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15612100 Vetemjöl, 15612200 Mjöl av brödsäd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen