Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning i yrkesutövningen
Referensnummer: 024/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att säkerställa tillgång till professionell handledning för samtliga yrkesgrupper som är i behov utav handledning i sin yrkesutövning
Handledning kan ske individuellt alternativt i grupp och pågår i regel kontinuerligt över längre tid. Det finns behov av handledning på både operativ nivå och mellanchefs-/arbetsledarnivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen