230678-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Järnvägsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räl- och befästningstillbehör
Referensnummer: SMF-2023-00640
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34940000 Järnvägsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsmiljöförvaltningen i Göteborgs stad inbjuder till att lämna anbud på leverans av räl- och befästningstillbehör till investeringsprojekt och underhållsarbeten på spårvägsbanan i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34941000 Räler och tillbehör till dessa, 34946000 Byggmaterial och tillbehör för järnvägsspår, 34946120 Järnvägsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i sju separata huvuddelar där anbud kan lämnas på valfritt antal av dessa.