230692-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning av Blekinge framtida chefer 2022
Referensnummer: KS 2021/12711 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utbildning Blekinges framtida chefer - Gemensam ledarutveckling för blivande chefer i samtliga fem Blekingekommuner.
Tjänsten
Upphandlingen avser utbildning Blekinges framtida chefer - Gemensam ledarutveckling för blivande chefer i samtliga fem Blekingekommuner. Karlskrona kommun samordnar och administrerar utbildningen för samtliga upphandlande myndigheters räkning via kommunens utbildningssamordnare Karlskrona kompetenscenter. Avtalet kommer att tecknas med samtliga upphandlande myndigheter, men all administration och fakturering kommer ske med Karlskrona kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen