Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: 17/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för bevakning till Tekniska verkens anläggningar. Arbeten som kan förekomma är väktare, skyddsvakt, ordningsvakt, rondering, fast inpasserings- och behörighetskontroll vid fordonsgrindar, hantering av larm i larmcentral och fastighetsjour.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen