230702-2022 - ResultatSverige-Falkenberg: Reparation och underhåll av kylargrupper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service kylanläggningar
Referensnummer: SVN2021-129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceavtal för årlig anläggningskontroll och avhjälpande underhåll samt jourinsatser under icke ordinarie arbetstid på kommunens kyl-, frys-, värmepump- och klimatanläggningar.
Inbjudan
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Service kylanläggningar.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen