2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts
Beskrivning: Upphandlingen omfattar skolskjutsar för skolskjutsberättigade i kommunen som körs med buss. I. upphandlingen ingår även eventuella beställningar av extra bussturer som Vårgårda kommun har behov av. Detta kan avse lovskola, schemalagda resor till idrott- och slöjdlokal, undervisning i moderna språk samt hem- och konsumentkunskap och badanläggning i Vårgårda kommun. Samtliga resor inom uppdraget ska ske med gasdrivna fordon.
Intern identifierare: 23/57
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del