230919-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsprodukter och instrument
Referensnummer: DNRGS180149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att upphandla sjukvårdsprodukter och instrument. Exempel på produkter som ingår i denna upphandling: instrument av operation- och avdelningskvalité, instrument för en- och flergångsbruk. förbrukningsartiklar till specifika verksamheter, allmänna förbrukningsprodukter av engångskvalité och PEF mätare.