230920-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Läkemedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rituximab på rekvisition 2018 del 2, SLL450
Referensnummer: LS 2018-0635
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva leveranser av läkemedlet rituximab. Avtalstiden för avtal som följer ur denna upphandling är tidigast från och med 1.10.2018, eller ett senare datum för det fall att avtalstecknande sker senare, och gäller därefter till och med 31.5.2019 med möjlighet för beställaren att förlänga avtalet upp till nio (9) månader.