230933-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Patientkallelse- och Akutlarmssystem samt internt kommunikationssystem
Referensnummer: SÖS 2022-0763
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd - LA16
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en övergripande lösning för patientkallelse- och akutlarmssystem samt internt kommunikationssystem.