230936-2018 - PlaneringSverige-Kävlinge: Utbildningstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medarbetarskap - Ledarskap (föreläsningar med aktivt deltagande)
Referensnummer: 18/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning Ledarskap – medarbetarskap för chefer och medarbetare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Medarbetarskap - Ledarskap (föreläsningar med aktivt deltagande) 18/8.
— Hälsa och friskfaktorer (chefer).
— Hälsa och friskfaktorer (medarbetare).
— Engagerat medarbetarskap (medarbetare).
— Balans (medarbetare).
— Kommunikation (medarbetare).
— Inspelade föreläsningar.
Upphandlingen avser Burlöv, Lomma och Kävlinge kommun och omfattar medarbetare och chefer.