Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende enstaka platser för vuxna gällande bostad med särskild service och daglig verksamhet enligt LSS
Referensnummer: SN/2023:59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun och Nyköpings kommun bjuder in er att lämna anbud avseende ramavtal för enstaka platser för vuxna i bostad med särskild service och daglig verksamhet enligt LSS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 500 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs och Nyköpings kommun bjuder in er att lämna anbud avseende ramavtal för enstaka platser för vuxna i bostad med särskild service och daglig verksamhet enligt LSS, se fullständig beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen avser ramavtal med flera leverantörer.