2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning
Beskrivning: Denna upphandling omfattar skadedjurssanering inom AB Botkyrkabyggens fastighetsbestånd. Beståndet är beläget inom Botkyrka kommun. Uppdraget berör både lägenheter, lokaler och allmänna utrymmen samt övriga områden. Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden; Norra, Södra och Mitt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skadedjursbekämpning