See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientnära analyser del 2
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av patientnära analysinstrument med tillhörande förbrukningsmaterial inom Leukocyter och 5-parts differentialräkning samt glukos. Utöver detta avser upphandlingen även köp av förbrukningsmaterial till befintliga patientnära analysinstrument inom samma analysområde, samt kontrollmaterial till befintliga instrument inom urinanalys. Denna efterannonsering avser Anbudsområde 2 och 4.
Intern identifierare: 2025-O001703
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38432000 Analysapparatur, 38434520 Apparater för analys av blod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000