231059-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Weather editing and presentation system
Referensnummer: 23/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT wants to procure a weather graphics system, with solutions for processing meteorological data suitable for broadcast and online platforms.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48322000 Programvara för grafik, 48328000 Programvara för bildbehandling, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72240000 Systemanalys och programmering, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen