231106-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skrivare och kurvskrivare – Skrivare och MFP 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkrivare och MFP 2026
BeskrivningUpphandlingen gäller nytt ramavtal för skrivare och MFP till VGR, inklusive serviceavtal. Syftet är att säkerställa tillgång till driftsäker och kostnadseffektiv utskriftslösning för hela organisationen. Ramavtalet ska tillgodose olika behov, från standardenheter till mer avancerade enheter, och inkludera krav på support, garantier och miljö.
Intern identifierareRS 2025-04815
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000