23111-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal möbler Sveriges Domstolar
Referensnummer: 2022/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för möbler, såsom plan- och miljömöbler, mattor, hörsalsmöbler, belysning, till myndigheter inom Sveriges Domstolar.
Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsunderlaget i sin helhet.
Upphandlingen genomförs med påskyndat förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 500 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen