231130-2017 - ResultatSverige-Solna: Grovsmide
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering av gårdsbjälklag och garage i Hagalund.
Referensnummer: UH-2016-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316510 Grovsmide
II.1.4.
Kort beskrivning
Renovering av gårdsbjälklag och garage i Hagalund, Solna. Omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22 samt eventuellt tillkommande uppgifter som redovisats under anbudstiden via frågor och svar. Omfattningen kan komma att förändras i samband med syn enligt AFD.122.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316510 Grovsmide, 44115500 Sprinklersystem, 44130000 Avloppshuvudledningar, 44163110 Avloppsledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 44131000 Avloppsbrunnar, 45255110 Anläggningsarbeten för brunnar, 45000000 Anläggningsarbete, 45261420 Vattentätning, 45262300 Betongarbeten, 45223500 Konstruktioner av armerad betong
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen