231143-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reproduktionsmedicin
Referensnummer: RS 3430-2014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende förbrukningsmaterial till reproduktionsmedicin på Sahlgrenska universitetssjukhuset.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ramavtal med flera leverantör per anbudsområde/produktgrupp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen