231177-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovårdstjänster
Referensnummer: 2020-O001686
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av företagshälsovårdstjänster med följande delområden:
1. Företagshälsovård
2. Beroendebehandling för medarbetare, Del av dag
3. Beroendebehandling för medarbetare, Internat och Heldag
4. Arbetsförmågeutredningar
5. Utbildningar och seminarier inom arbetsmiljö och hälsa
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 85312300 Vägledning och rådgivning, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen