231178-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård och studenthälsa
Referensnummer: ORU 2.3.2 - 01509/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av företagshälsovård och studenthälsa till Örebro universitet.
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden:
— Företagshälsovård
— Studenthälsa
Leverantör kan välja att lämna anbud på ett eller båda anbudsområdena.
Upphandlingsobjekt
Upphandlingen omfattar två delar:
Företagshälsovård för universitetets anställda
Studenthälsa till våra studenter
Företags- och studenthälsovården på universitetet benämns Campushälsan.
Campushälsan ska finnas tillgänglig i den omfattning som framgår av kravspecifikationen vid våra tre campus:
Campus Örebro
Campus USÖ
Campus Grythyttan
Mer detaljer kring föremålet för upphandling framgår av kravspecifikationen.
Typ av kontrakt och kontraktstid
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen