See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glasögonglas, kontaktlinser och förstoringsglas
Beskrivning: Region Hallands, Region Blekinges, och Region Skånes samupphandling av glasögonglas, kontaktlinser, och förstoringsglas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Glasögonglas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33734200 Glasögonglas, 33734000 Glasögon, 33731000 Kontaktlinser
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Läsglasögon med hög addition
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Filterglasögon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Synkorrigerande kontaktlinser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Terapeutiska kontaktlinser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ljusluppsystem, batteridriven LED
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Kikarglasögon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Lampa med inbyggt förstoringsglas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Förstoringsglas med belysning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Stående förstoringsglas med belysning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Visolettlupp med belysning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119462:Lot:11