231209-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Dialysapparater – Dialysmaskiner inkl tillbehör och förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDialysmaskiner inkl tillbehör och förbrukningsmaterial
BeskrivningUpphandling avser dialysmaskiner, portabel vattenrenare, tillbehör och förbrukningsmaterial till hemodialysbehandlingar som funktion.
Intern identifierareHSN 2026/2724
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33181000 Dialysapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000