231222-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Plasmaferesinstrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlasmaferesinstrument
BeskrivningUpphandlingen avser 4 st plasmaferesinstrument och tillhörande förbrukningsmaterial till Laboratoriemedicin Dalarna.
Intern identifierareHNS2024/3676
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (1) (3)