2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gotland - Tekniska konsulter - Projektörer
Beskrivning: Ramavtalet är avsett för Fortifikationsverkets lokala verksamheter i Gotlands län och omfattar uppdrag inom Tekniska konsulter Projektering. I huvudsak kommer avropen bestå av projektering och dokumentering för löpande projekt inom underhåll, tilläggsbeställningar och ägarrelaterade investeringar. Delområden i denna upphandling är: VS, VENT, EL, STYR, Arkitekt, Konstruktör, Brandskydd, Mark, VA, Miljö GIS-/ Driftinstruktioner Projektledning Byggledning, Besiktning, Samordnad provning, KA
Intern identifierare: 3355/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000