231237-2023 - ResultatSverige-Gislaved: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Bygg
Referensnummer: 22-359-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen Omfattar Hantversktjänster Bygg till fastighet järnbäraren och Gnosjö kommun inom områderna
-  Bygg
- Byggplåt
- Måleri
- Golv
- Glasmästeri
- Saneringstjänster
- Mark
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisuppgift för kategori Bygg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hantverkstjänster till fastighet järnbäraren AB samt till Gnosjö Kommun
Prisuppgift för kategori Byggplåt
Del nr: 2
Prisuppgift för kategori Golv
Del nr: 4
Prisuppgift för kategori Glasmästeri
Del nr: 5
Prisuppgift för kategori Saneringstjänster
Del nr: 6
Takvolymen för upphandlingen är 15 500 000
Prisuppgift för kategori Mark
Del nr: 7