Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
e-Arkiv system
Referensnummer: FS 2.1.2-1847-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av ett System för E-arkivering samt åtagande gällande ett leverans-, support- och underhållsavtal samt inkluderat tjänster för installation, konfiguration, uppsättning av uttagslösningar, utbildning, driftsättning samt support, underhåll och vidareutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48800000 Informationssystem och servrar, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen