See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts
Beskrivning: Upphandlingen omfattar skolskjuts för skolskjutsberättigade elever i föreskoleklass och grundskola, som inte kan nyttja befintlig kollektivtrafik. Skolskjutstrafiken är uppdelad i fyra (4) skolskjutsområden, därav är upphandlingen uppdelad i fyra (4) områden, där anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett eller flera områden. Kontrakt kommer att tecknas med en (1) leverantör per område, under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
Intern identifierare: UE 24.200
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1632781-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1
Beskrivning: Område: Näshulta - Hållsta - Skogstorp - Ärla - Hällberga
Intern identifierare: 1641980-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2
Beskrivning: Område: Kjula - Sundbyholm - Vallby - Ärsta
Intern identifierare: 1641981-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 3
Beskrivning: Område: Torshälla - Hällby - Tumbo - Kvicksund
Intern identifierare: 1641982-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 4
Beskrivning: Område: Gillberga - Alberga - Västermo
Intern identifierare: 1641983-4