Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtnäring, växtskyddsmedel och utsäde.
Referensnummer: SLU ua 2017.2.4.4-1918
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03211000 Spannmål
II.1.4.
Kort beskrivning
Växtnäring, växtskyddsmedel och utsäde till SLU:s olika egendomar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 15610000 Sädesprodukter, 24440000 Diverse gödselmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen