231335-2020 - ResultatSverige-Motala: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grossist Livsmedel
Referensnummer: UH-2019-40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställningar och avrop av livsmedel som genomförs av respektive upphandlande myndighets kök- café- gruppboende osv i varierande storlek med antalet portioner som serveras och tillagas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grossist livsmedel