2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Övergripande styr och övervakningssystem (SCADA)
Beskrivning: Beställarna inbjuder leverantörer till att ansöka om deltagande i anbudsgivning i upphandling av ett nytt SCADA-system för VA-verksamheten i Kungsör och Arboga.
Intern identifierare: VMKF-U 2026.57
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000