Syftet med upphandlingen är att Beställaren ska kunna beställa Bemmanningsresurser på ett kostnadseffektivt sätt med snabb tillsättning och med rätt kompetens. Behov uppkommer i första hand vid arbetstoppar, sjukfrånvaro eller annan frånvaro av ordinarie personal för bestämda uppdrag eller extra behov avseende en eller flera tjänster.
Målet med upphandlingen är att anbudsgivaren ska leverera högkvalitativa bemanningstjänster och ha god kännedom om Beställarens verksamhet och de utmaningar som en sådan verksamhet står inför.
All kommunikation avseende upphandlingen sker via e-avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75110000 Allmänna offentliga tjänster, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79500000 Kontorshjälp, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelat i två anbudsområden.Anbudsområde 1HR-administratör, Lönespecialist, Ekonomiadministratör samt övriga administratörerAnbudsområde 2 Förvaltare Uppskattad volym per år är 1 500 000 SEK för anbudsområde ett (1) och 325 000 SEK för anbudsområde två (2). Takvolymen för hela avtalsperioden är 10 000 000 SEK för samtliga anbudsområden.