Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning, slamsugningstjänster och TV-inspektion, del Väst
Referensnummer: 101/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av tjänster med spol- och sugbil, slamsugning, spolning samt filmning av rör och ledningar m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90470000 Rensning av avlopp, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen