See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad LSS-boenden
Beskrivning: Upphandling av samverkansentreprenad för projektering och byggande av LSS-boenden. Samverkansentreprenaden avser nyproduktion av två st LSS-boenden med preliminärt sex lägenheter per boende och en yta om ca 500 kvm BTA per boende. LSS-boende uppförs på olika adresser inom Uppsala kommun. Beställaren har option på att beställa ytterligare ett eller två LSS-boenden.
Intern identifierare: 23/94
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215214 Byggnation av hem
Ytterligare klassificering (cpv): 45215213 Byggnation av vårdhem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: LSS-boenden
Mängd: 2 000 kvadratmeter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner på ytterligare LSS-boenden enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten