231485-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Behandling av Grovavfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandling av Grovavfall
BeskrivningBehandling av grovavfall i Tyresö kommun, Nacka Vatten och Värmdö kommun enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. Uppdraget ska utföras med engagemang och kvalitet. Leverantörens kontaktpersoner ska vara lösningsfokuserade och tydliga.
Intern identifierareKSUH/2025:74
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000