Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende ventilationsarbeten
Referensnummer: SVEA 210064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal avser löpande ventilationsarbeten på Svealandstrafikens depåer enligt underhållsplaner samt akutfelavhjälpande underhåll etc. vid depåerna i Örebro län och Västmanlands län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta ramavtal avser löpande ventilationsarbeten på Svealandstrafikens depåer i Västmanland och Örebro län och består främst av servicearbete som felsöka, byta, reparera och underhålla ventilationssystem på depåerna. Arbetet kan även bestå av olika mer omfattande projekt.