231499-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom hälso- sjukvårdsutveckling
Referensnummer: DNRGS170238.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag och omfattning.
Denna upphandling avser avtal för konsulttjänster riktade mot hälso- och sjukvården inom följande anbudsområden:
1) Verksamhetsutveckling, utredningar och analyser inom hälso- och sjukvårdsområdet
2) Beställarrevisioner, medicinska revisioner, uppföljning och utvärdering inom hälso- och sjukvårdsområdet
Ramavtal och avtalstid.
Beräknad avtalsstart är 1.10.2017 och med en avtalstid på två (2) år med option för Regionen att förlänga avtalet upp till 24 månader. Förlängning av avtalet ska vara skriftligt. Vid avtalsperiodens utgång upphör avtalet att gälla utan föregående uppsägning.
Ramavtal tecknas med minst tre (3) leverantörer per anbudsområde enligt ovan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknad avtalsstart är 1.10.2017 och med en avtalstid på två (2) år med option för Regionen att förlänga avtalet upp till 24 månader. Förlängning av avtalet ska vara skriftlig. Vid avtalsperiodens utgång upphör avtalet att gälla utan föregående uppsägning.