Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av övriga vacciner.
Referensnummer: DNRGS170192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33651600 Vacciner
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en uppsjö vacciner som inte omfattas av avtal för säsongsinfluensa och barnvaccin. Se specifikation för vilka specifika ATC-koder som avses.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33600000 Läkemedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser en uppsjö vacciner som inte omfattas av avtal för säsongsinfluensa och barnvaccin. Se specifikation ATC-koder och efterfrågan.