231522-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel i konsumentförpackning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel i konsumentförpackning
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens behov av en användarvänlig, trygg och anpassningsbar lösning för inköp av livsmedel i konsumentförpackning. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden för att skapa en tydlighet för både beställare och leverantör. - Digitala inköp av livsmedel i konsumentförpackning inklusive transport - Hämtköp av livsmedel i konsumentförpackning vilket menas fysiska inköp i livsmedelsbutik. Någon garanterad volym kan inte utlovas i denna upphandling.
Intern identifierareU-021-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del