231565-2023 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Installation av mätutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geodetisk mätutrustning
Referensnummer: UE 22.098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51210000 Installation av mätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för operationell hyra av geodetisk mätutrustning för Eskilstuna Kommun. Den mätutrustning som ska hyras kommer specificeras och avropas genom förnyad konkurrensutsättning. Exempel på mätutrustning är GNSS-mottagare, totalstation, fältdator och skanner. Upphandlingen avser också hyrespark för korttidshyra och abonnemang på geodetisk mätutrustning.